ELMAAĞACI ANAOKULLARININ YILSONU GÖSERİSİ VE MEZUNİYE ÖRENİ...l

Anaokullarımızın 2010-2011 Eğitim yılı sonunda gurur ve mutluluk dolu mezuniyet günü yaşadık.Tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi gönülden kutluyoruz.Bu güzel günü bizlerle paylaşan konuklarımıza sonsuz teşekkürler...

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ANAOKULUNDA KARNE GÜNÜ...

Bir eğitim yılını bitirdik  ve yıldızlarla dolu karnelerimizi aldık.Tatilimiz ve yaz okulumuz başladı.

Anaokulumuzda  14.eğitim yılını bitirdik. Eğlenceli ve Heyecanlı bir partiyle karnelerimizi aldık. Bir yaş daha büyüdük .Yaz Okulumuz ve yaz tatilimiz başlıyor.

ELMAAĞACI ANAOKULLARININ YILSONU RESİM VE EKİNLİK SERGİSİ... ans

Anaokullarımızın 2010-2011 Eğitim yılı sonu resim ve etkinlik sergisini tüm velilerimizin ,çocuklarımızın katılımı ile gerçekleştirdik. Aileler bir eğitim yılı çocuklarımızın yaptığı tüm sanat eserlerini ilgiyle ve gururla inceledi.

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ÖĞRENCİLERİNİN MİNİAÜRK GEZİSİ... m >p

Anaokullarımızın 5 ve6 yaş öğrencileri Miniatürk bir açık hava müzesine gittiler. Park, girişten biraz alçakta. Giriş, yüksek bir platformdan tüm parkı üstten gözlemleme olanağı buldular. Sağdan kıvrılan bir rampa yardımıyla giriş platformundan parka geçip. Parkta bulunan 105  sergilenmekte olan eseri inceleyip bilgi aldılar. Bunlar, Türkiye'den seçilmiş tarihi binalar ve yapı toplulukları idi.

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI HAVA GÖZLEM KULESİNDE...

 

Okulumuzun 5 ve 6 yaş öğrencileri gökyüzü ve uzay konusuna destek olarak  özel Eyüboğlu Okulları Çamlıca kampüsüne uzay gözlem evine gittiler,  Gözlemevinde astronomi ve uzay bilimleri görevlisinin sorumluluğunda önce uzayla ilgili kısa film izleyip  bilgiler aldılar daha sonra teleskoplarla gezegenleri ve güneşi incelediler ve yeni bilgilerle okulumuza döndüler.
ELMAAĞACI ANAOKULLARINDA ''ANNELER GÜNÜ''

Elmaağacı Anaokulları Suadiye ve Küçükyalı Şubelerinin 3- 4yaş sınıfları Çocukları ve Ailelerinin katılımı ile Anneler Günü Okulumuzun bahçesinde  Kutlandı. Çocuklarımızın Şiirler,şarkılar ve danslarla renklerdirdiği kutlamada KUMTOYS VE SANAT KİTAP EVİ törenimize eşlik etti.

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI 5 VE 6YAŞ SINIF ÖĞRENCİLERİ UÇURMA MÜZESİNE Gİİ..

Uçurtma, özellikle Uzakdoğu da Çin, Japonya, Taiwan ve Endonezya’da halkın en eski yöresel eğlencelerinden biri olmuştur. Uçurtmanın uzak doğu tarihinde çok önemli bir yeri olduğu şüphesizdir Uçurtmanın, her ülkenin kendi dilinde bir adı olmasına rağmen ( Uçurtma, Drachen, Vlager, Kite gibi ) genelde bilinen adı kite’dir bu da İngilizcede adı kite olan zarif bir yırtıcı kuştan ( Çaylak ) gelmektedir.

 Bir ipe bağlı olarak uçurulan oyuncak, üstü kâğıt, naylon ya da ipekle kaplı tahta bir iskeletle bunun ucunda dengeyi sağlayan bir kâğıt kuyruktan oluşur. Ancak denge düzeneği uygun düzenlenmişse kuyruksuzda uçabilir.

Yaklaşık otuz yıldan bu yana gerçekleştirdiği faaliyetlerle Türkiye'de uçurtmacılığın tarihini yazan Mehmet Naci Aköz adına kurulan müzede, dünyanın pek çok ülkesinden getirilen, bağışlanan 750'ye yakın uçurtma ve uçurtma malzemesi var. Müze küçük olsa da, içinde dolaşırken bir uçurtma dünyasında gezdiğinizi hissediyorsunuz. 6,5 metrelik Çin'li denizkızından Japonya'nın mitolojik kahramanlarının yer aldığı uçurtmalara, Endonezya'lı ejderhadan Hindistan'lı tren uçurtmalara, Amerika'lı dev kertenkelelere, dev ahtapotlara, Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden gelmiş ilginç uçurtmalardan Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden toplanmış yöresel uçurtmalara kadar yüzlerce uçurtmanın içinde buluyorsunuz kendinizi. Hayatımızın unutmayacağımız en farklı ve eğlenceli gününü yaşadık uçurtmalarla .                        Teşekkürler Mehmet Naci AKÖZ  Beyefendi…
KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ÖĞRENCİLERİNİN BOANİK BAHÇE GEZİSİ...

Biz bugün harika bir botanik bahçe gezisi yaptık, ziraat mühendisi olan abla ile ağaçları ,çicekleri değişik bitkileri yakından tanıdık,kazları besledik, geniş çim bahçede oyunlar oynadık ve piknik yaptık.Sizlere de kısaca bahçe hakkında bilgiler verelim Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi  Halen 2000 tür kadar bitki çeşidine sahip ve sürekli yeni bitkiler eklenmekte, ülkemizin yabani ya da endemik bitkileri üretilmekte ve bitki sayısının çeşitlenmesi için yoğun emek harcanan bahçede süs bitkilerinin yanısıra ender türde soğanlı bitkiler, zor koşullar altında yetişen bitkileri barındıran kaya bahçesi, bataklık bahçesi, Türkiye de ve dünyada yetişen değişik ağaçlar, çok çeşitli türde meşe fidanları, sebze ve meyve bahçesi, arılık, çitli bahçe, göletler, çürütme istasyonu ve yeşil alanlar mevcut herkes bu güzel alanı mutlaka görmeli ve gezmeli diyoruz…

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ANAOKULUNDA 23 NİSAN KULAMASI... m >pa

23 Nisan 1920, Türk Milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk Halkının Egemenliğini ilân ettiği tarihtir.Okulumuzda 23 Nisan tüm sınıflarda eğlenceli ve çoşkulu bir şekilde şarkılarla ve şiirlerle, danslarla kutlandı.

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACININ ÇILGIN SAÇ PARİSİ...

Okulumuzun en çılgın partilerinden biri çılgın saç partisi...  

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ''SEVİMLİ PANDALAR'' ADLI İYARO OYUNUNA Gİİ...

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ÜÇ BOYULU''SEVİMLİ HAYVANLAR''FİLMİNDE... an

Bugün çok heyecanlı filme gittik. Harika bir konusu vardı   Afrika Savana hayvanlar cenneti...Bir kutup ayısı, bir kanguru, bir tazmanya canavarı, bir horoz olan kahramanlar...

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACINDA ŞAPKA PARİMİZ... di

Eğlenceli parti günlerinden birini daha yaşadık.Çeşit,çeşit şapkalarla dans ettik ,yarışmalı oyunlar oynadık.Aynada kendimize baktık.Bazen komik olduk.Çok güldük...  

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ÖĞRENCİLERİ İSANBUL ÜNİVERSİESİNİ GEZDİ...

Okulumuzun 5 ve 6yaş sınıflarının öğrencileri bugün ilginç bir eğitim ve çevre gezisi yaptı.Gezi yeri ile ilgili bilgiler; İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Botanik Bahçesi ;1935 yılının İlkbaharında (Hortus Botanicus Universitatis İstanbulensis) adı ile hizmete girmiştir. Bahçenin kuruluş tarihi  de Enstitülerin açılış tarihi olarak kabul edilmiştir. Bugün bahçede 15 adedi seralarda, 8 adedi doğal ortamda, bir kısmı ısıtılan 23 adet çeşitli boyutlarda havuz yer almaktadır. Bahçede ayrıca 430 m2 lik bir Taş Bahçe bulunmaktadır. 160 familyadan 400 adet ağaç ve çalı ile yaklaşık 3500 adet otsu bitki parsellere yerleşmiştir. Ayrıca seralarda, bahçede sabit veya saksıya alınmış halde çeşitli cinslerden 2500 adet bitki ile Hamburg Üniversitesi Botanik Bahçesinden bağış yoluyla gelen çoğu tropik ve subtropik ülkelerin bitkisi olmak üzere, Eğrelti, Açık ve Kapalı Tohumlu bitki cinslerinden 390 adet egzotik bitki ile beraber Botanik bahçesinin toplam bitki varlığı 5000 adede yaklaşmaktadır  İstanbul Üniversitesi Botanik Bahçesi, yapısında yer alan bitki çeşitliliği ve Türkiye'de en eski botanik bahçesi ünvanı ile gerek yurt  içi gerekse yurt dışında (400 botanik bahçesi ile tohum alış - verişi yapmaktadır) bitki  dünyasından ilginç örnekler sunmaktadır.

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACINDA MASKE PARİSİ... dir

Anaokulumuzda bugün en eğlenceli ve en renkli partilerden birini kutladık.Renk  renk  ve çeşit çeşit maskeler taktık....

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ANAOKULUNUN 5 VE 6 YAŞ SINIFLARININ ĞRENCİLERİ ''URKUAZOO'' DEV AKVARYUMU GEZDİ...

SUADİYE VE KÜÇÜKYALI Anaokullarımızın 5 yaş ve 6 yaş sınıflarının öğrencileri ve öğretmenleri bugün 8 bin m2'lik alanı, 80 m'lik sualtı tüneli, 270°'lik görüş açısısına sahip özel sualtı seyir salonuna sahip, 10.000 farklı su altı canlı türü ve 25.000 canlı ile Turkuazoo Türkiye'nin en zengin kültür parklarına gitti.Turkuazoo'da farklı cinsten köpek balıkları, vatozlar, dev orfozlar, amazon balıkları, deniz yılanları, deniz atları, ıstakozlar, yengeçler var. Hepsi aynı mekanda inanılmaz bir atmosfer içindeydi, eğlenirken yeni şeyler öğrenmenin keyfine vardık .Dünyanın zengin sualtı yaşam türleri hakkında uzmanlarından bilgiler aldık.

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ÇOCUKLARININ İYARO GÜNÜ.

Tiyatro Alkışın sahneye koyduğu ''Hayal ettiğim dünya'' adlı müzikal çocuk tiyatro oyununu izledik 

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACININ ''YEŞİL''PARİSİ...

En güzel partilerden birini yaşadık...

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ÖĞRENCİLERİ HAYVAN HASANESİNİ GEZDİ... ans.c

Bugün Hayvanların  bulunduğu hastaneye gezi yaptık.Hayva dostlarımız hakkında bilgiler aldık.Onlarında hastalandıklarını tedavi için hastaneye ve veterinerlere geldiğini yapılan tedavileri uzmanlarından öğrendik...

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ANAOKULU 6YAŞ ÖĞRENCİLERİNİN OOMOBİL MÜZESİ GEZİSİ...

Sabri Artam Vakfı Otomobil Müzesi, her biri artık bir tarih olmuş otomobillere ait bilgileri geleceğe taşımak ve otomobil kültürünü geliştirmek amacıyla 1998 yılında ziyarete açıldı. Müze, otomobillerin gelişmesi için yapılan çalışmaları, motor ve gövde tasarımlarının geçirdiği değişikler gibi teknik gelişmeleri, sportif, gezi amaçlı, hatta sanat eseri olarak üretilen otomobil modellerini bir araya getirerek ziyaretçilerle paylaşılan müzede, öğretmenlerimizle birlikte otomobiller hk. yeni bilgiler öğrendik ve keyifli bir birgün geçirdik.

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACINDA SEVGİ GÜNÜ KULAMASI...

Sevgi;
Aile, Arkadaş, Doğa, Hayvan ,Bitki,Sanat ,Kitap gb  tüm canlılara duyulan, ne olursa olsun vazgeçemediğimiz duygu.
Nefes aldığımız her yeni gün, her an ihtiyacını  hissettiğimiz ve asla onsuz olmayacağımız bir duygu "SEVMEK"
Sevgi bitimsiz zenginliğimiz ve devredeceğimiz en büyük miras.Değerini düşürmezsek inanıyorum ki hak edenlerde daha da değerlenecektir..
Ben bu sevgi gününde, sevmeyi çok iyi bildiğine inandığımız tüm çocuklarımıza teşekkürler.
 

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACININ DOMİNOS PİZZA GEZİSİ...

Anaokullarımızın 6 yaş sınıflarının öğrencileri  pizza resturantta gezi yaptı.önce pizza nasıl yapılır bilgi aldı ve sonra herkes kendi pizzasını yaptı veee afiyetle yedi...

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACININ RENKLİ BALON PARİSİ...

Okulumuzda renk renk balonlar eğlenceli oyunlar...

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACININ 5YAŞ MERAKLI PENGUENLER SINIFI AİLE KAILIMI KEYFİ...

Anaokulumuzun 5yaş meraklı penguenler sınıfının anne ve babaları aile katılımı programı nadeniyle okulumuza ve sınıfa konuk oldular,Çocuklarımızla birlikte keyifli dakikalar yaşattılar..

Katkılarından dolayıAyşe Dilanın annesi Tuğba Hanıma, Yağızın annesi Ceyda Hanıma , Eren annesi Berna Hanıma ,Elanın annesi Yeşim Hanıma, .Batu nun babası Macit Beye sonsuz teşekkürler...

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACININ RENK PARİLERİ... di

Okulumuzda kutladığımız  eğitici ve  eğleceli partilerden biri daha renk partileri...

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACININ ''PRENSES VE BEZELYE ANESİ''ADLI İYARO GEZİSİ...

Bugün Andersen masalından uyarlanan ''PRENSES ve BEZELYE TANESİ'' adlı tiyatro oyununu izledik.Günlerden çok fırtınalı ve sağanaklı bir gündür. Tepenin yüceliklerindeki büyük şatoda bir kral, kraliçe ve yakışıklı oğulları prens oturmaktadır. Prens çok uzun yıllar boyunca kendi gibi iyi ahlaklı ve güzel bir prenses arar. Ancak bu kadar aramaya rağmen bulamamıştır ve bunun üzüntüsüyle şatoya geri dönmüştür. Durumu krala anlatacağı zaman kapı vurulur. Kapıyı açan kral karşısında sırılsıklam olmuş güzel mi güzel bir kız görür, hemen içeriye alır, kraliçe kızın bir prenses olamayacağını ve kızın asil olmadığını düşünerek prensin kızla evlenmesine karşı çıkar. Daha sonra kız için hazırlanan yatağın altına bir bezelye tanesi koyarak üstüne yumuşak yataklar koyarak kızı istirahat ettirirler. Sabahleyin kıza rahat edip etmediğini soran kraliçe, sabaha kadar uyumadığını ve yatakta bir şeyin beni rahatsız ettiğini söyler. Kraliçe gülümseyerek “ancak bir prenses bu kadar nazlı olabilir.” Diyerek prensin bu kızla evlenmesine izin verir.Eğlenceli oyunu keyiflle izleyip okulumuza döndük...

 

 

 

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACININ SİNEMA GÜNÜ... direc

Bugün yine eğlenceli bir gündü;1öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımızla birlikte sinemaya gittik.  Krallığın en çok aranan, en cazibeli haydutu Flynn Rider ( Rapunzel  tarafından rehin alınınca, bu alışılmadık ikilinin komik macerası izledik..

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACINDA İLGİNÇ AKILAR VE AKSESUARLAR PARİSİ... a

Bugün yine eğlenceli partilerden birini yaşadık. İlginç takılar ve aksesuarlarla hepimiz çok komik ve eğlenceli görünüyorduk...

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ÖĞRENCİLERİNİN DENEME BİLİM GEZİSİ... m

80’in üzerinde deney ünitesinin yer aldığı; fizik, kimya, matematik, geometri, biyoloji, mekanik, beyin, elektronik, uzay ve yanılsamalar alanlarıyla ilgili deney üniteleri aracılığıyla, ziyaretçilerinin bilimin ana dalları hakkında temel bilgilere sahip olmasını hedefleyen  Bilim Merkezine incelemeye gittik. Mıknatısın çekim gücünü, havanın kaldırma gücünü, sonsuz görüntülü aynaları şaşkınlık içinde  izledik…

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ANAOKULUNUN POSAHANE GEZİSİ... d

Bu hafta konumuz iletişimdi,posta yoluyla iletişimi öğrendik.Posta merkezine giderek mektupları gönderirken neler yapıldığını uygulayarak öğrendik…

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ANAOKULUNDA YENİ YIL ÇOŞKUSU... d

Hoşgeldin 2011 Partisi tüm öğrenci ve öğretmenlerin katılımı ile okulumuzda kutlandı.

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI MERAKLI PENGUENLERİN KONUĞU VARDI... m

Okulumuzun aile katılım programı devam ediyor.5 Yaş Meraklı Penguenler sınıfının öğrencisi İzgi GÜREL'İN annesi Pelin Hanım sınıfa konuk oldu hazırladığı sanat etkinliği çalışmasını yaptırdı.Öğrencilere hikaye kitabı okudu.Şeker hediye etti.Bizlerle birlikte olduğu için Pelin hanıma gönülden teşekkürler... 

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACININ İYARO GÜNÜ... dire

Bugün tüm arkadaşlarımız ve öğretmenlerimizle Mavi Sahne çocuk Tiyatrosunun sahneye koyduğu ÇİLEK KIZ adlı oyuna gittik...

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACINDA ÜRK MALLARI HAFASI...

Okulumuzda tüm sınıflar bugün Türkiye'de üretilen malları çeşitlerini ve geleneksel kültürümüze ait eşyaları,çeşit çeşit yiyecekleri tanıtık.Afiyetle paylaşarak yedik.

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ANAOKULUNDA VELİ OPLANISI...

Okulumuzda 2010 yılı okul ve veli tanışma toplantısı yapıldı.Okulumuzun tüm eğitimci kadrosu ile velileri buluştu yıllık eğitim, rehberlik ve etkinliklerin genel bilgileri verildi.Toplantıya katılan tüm ailelere teşekkürler... 

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ÇOCUKLARININ SİNEMA GÜNÜ.

Biz gün sinema keyfi yaşadık.Çılgın Dostlar adlı çocuk filmine gittik .Hep birlikte pop corn ve sinema keyfi yaşadık.

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ANAOKULUNDA AİLE KAILIMI...

Okulumuzda uygulanmakta olan ailelerle sınıfları buluşturan  etkinlik programımız başladı.6 yaş sınıfımızın öğrencilerinden Can'nın annesi Handan hn. babası Engin bey igoana'sı Ejder'i sınıfa getirerek bizlerle tanıştırdı. Birlikte heyecanlı ve eğlenceli dakikalar yaşandık.Teşekkürler Can

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACINDA ORFF-DANS-SARANÇ DERSLERİ ... m >pa

Okulumuzda branş derslerinden Aylin öğretmenle orff ve müzik dersleri,Burcu öğretmenle dans dersleri,Adem öğretmenle satranç dersleri çok eğlenceli geçiyor.

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ANAOKULUNDA BEYAZ RENK PARİSİ... m >pa

Bugün okulumuzda her yer bembeyazdı ,giysilerimiz,şarkılarımız,oyuncaklarımız,oyunlarımız ,sınıflarımız bembeyazdı...

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACININ ÇOCUKLARI DOLMABAHÇE SARAYINA Gİİ. ans.c

Anaokullarımızın 5 ve 6 yaş  sınıfları çocukları öğretmenleri ile birlikte Dolmabahçe Sarayına gezi yaptılar.            Ulu Önder Atatürk'ün yaşadığı oda ve kişisel eşyaları inceleyip saray hakkında bilgiler aldı.

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ANAOKULUNDA SARI RENK PARİSİ...

Bugün okulumuzda renk partisi yaptık.Sarı rengin ana renk olduğunu öğrendik .Doğada ve sınıfımızdaki sarı renkle ilgili nesneleri bulduk. Yarışmalar eğlenceli oyunlar oynadık .

direc lenders only

Bugün okulumuzda renk partisi yaptık.Sarı rengin ana renk olduğunu öğrendik .Doğada ve sınıfımızdaki sarı renkle ilgili nesneleri bulduk. Yarışmalar eğlenceli oyunlar oynadık .

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ÇOCUKLARI AAYI SAYGIYLA ANDI...

Bugün Ulu Önder'imiz Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 72.yıldönümüydü. Bizler bu önemli günde Saat 09.05 geçe okulumuzda yapılan törenle Ata'mızı andık, ona olan özlemimizi dile getirdik.

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ANAOKULUNUN ÇOCUKLARI JIMNASİK KULUBUNDE...

ÇOCUK VE SPOR ;Spor,Çocuğun Ruhsal Ve Bedensel Gelişiminde En Önemli Etkenlerden Biridir.Spor Bir Eğitim Aracı Olarak Çocuğun Her Yönden Gelişmesinde Büyük Rol Oynar.Spor Çocukta Oyunlara Grup Üyesi Olarak Katılma,Yardımlaşma,Beraber Çalışma,Arkadaşlarına,Oyun Düzenine Saygılı Olma Gibi Duyguları Geliştirir.Sosyal İlişkileri Güçlendirir ,Özgüveni Destekler.Bu Düşünceden Yola Çıkan Elma Ağacı Anaokulları Kış Spor ve Kulüp Çalışmalarına başlayacaktır 

 JİMNASTİK KULÜBÜ; Jimnastik Sporu Çocukların Kas Ve Sinir Sisteminin Gelişmesine, Ayrıca Yardımlaşma, Disiplin, Takım Ruhu Kazanmasına Yardımcı Olur.

·         Vücudun Kas Grupları, motor yeteneklerini ve İskelet Sisteminin Gelişimini Destekler.
·         Esnekliği Ve Hareket Etme Becerisini Geliştirir.
 
     JİMNASTİK KULÜBÜ: MY GYM CHILDRN’S CENTER /ATAŞEHİR
                         TARİHİ: 09.11.2010 Tarihinden İtibaren Her Salı Günü
                         SAAT:      13:30 – 14:30
KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ÖĞRENCİLERİNİN DİŞ ARAMASI ...

Biz okuldaki tüm arkadaşlarımız ve öğretmenlerimizle birlikte Suadiye Euro Dent Diş Merkezine gittik.Merkezin sahibi Diş hekimi Sadettin Gümüş bey bizleri karşıladı.Ağız ve Diş sağlığı ile ilgili bizlere bilgiler verdi.Diş hekimleri sonra dişlerimizi muayene etti.Bizlere cesaret belgeleri ve diş sağlığımızla ilgili rapor verildi.vee Hediyelerle okulumuza döndük. 

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACINDA EĞLENCELİ PİJAMA PARİSİ...

Okulumuzda en keyifli partilerden biri olan pijama partisi yaptık.eğlenceli yarışmalar,oyunlar ,yastık savaşı,müzik ,dans,annelerimizin gönderdiği çeşit çeşit yiyecek ve içeceklerle mutlu birgün geçirdik.

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI 6 YAŞ ÇALIŞKAN ARILAR SINIFINDAN... m >

Okulumuzun  çalışkan arılar sınıfı çok çalışıyor,öğreniyor,oynuyor...

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI 5YAŞ MERAKLI PENGUENLER SINIFI ÖĞRENCİLERİ...l

Okulumuzun 5yaş meraklı penguenler sınıfı öğrencilerinin, sizlere sınıf içi çalışmalarından örnekler ...

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ANAOKULU CUMHURİYE BAYRAMINI KULADI... ans.

Okulumuzda bugün cumhuriyet bayramını töreni vardı ;Dalgalansın her tarafta şanlı Türk'ün bayrağı
Korumaktır ve yüceltmek azmimiz bu toprağı! Bu vatan hiç sensiz olmaz, ey güzel cumhuriyet,yaşasın cumhuriyet şiirleri ve şarkılarıyla ve çoşkuyla cumhuriyet bayramımızı kutladık. 

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ÖĞRENCİLERİNİN OYUNCAK DÜNYASINA GEZİSİ... an

Yine en eğlenceli ve güzel bir gezi yaşadık.dünyanın pek çok ülkesinden farklı oyuncakları biraraya getiren Sunay Akın gönülden teşekkürler.Ünlü spiker Halit Kıvanç'la tanıştık ve bizlerle röportaj yaptı.Keyifle okulumuza döndük.

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ÖĞRENCİLERİNİN İYARO GEZİSİ...

Bugün okulumuzdaki tüm arkadaşlarımız ve öğretmenlerimizle Halis Kurtça Kültür Merkezinde çocuk müzikaline gittik.Müzikalde bozuldukları için bir rafa atılan oyuncaklar artık işe yaramadıkları için çok üzgün olan oyuncaklar yaz gelince açılan pencereden tesadüfen eve giren uğur böceği ilebir anda hayatları değişir.Harika bir oyun ve müziklerle eğlenceli saatler geçirdik.

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ÖĞRENCİLERİNİN KIRMIZI PARİSİ... m >pa

Bugün okulumuzda kırmızı rengi öğrendik.Kırmızı renkli eşyaları bulduk ve Oyunlar oynadık....

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ANAOKULUNUN 6 YAŞ ÇALIŞKAN ARILARI... m

Bizler okulumuzun en büyük sınıfıyız,okuma yazma çalışmaları yapıyoruz, satranç oynuyoruz, sanat etkinlikleri, gözlemler ve geziler yaparak öğreniyoruz...

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI 5YAŞ ÖĞRENCİLERİNİN SINIFLARINDAN... m

Bizler okulumuzun 5yaş Meraklı Penguenler sınıfıyız arkadaşlarımız ve Aslı öğretmenimizle birlikte yeni bilgiler öğreniyoruz, etkinlikler yapıyoruz  ve eğlenceli oyunlar oynuyoruz.... 

KÜÇÜKYALI ELMAAĞACI ÖĞRENCİLERİNİN İFAİYE GEZİSİ...

Anaokullarımız Yangından korunma ve itfaiyecilik haftası sebebiyle Erenköy itfaiye Müfrezesini gezdi .Konu ile ilgili bilgiler aldı. Bilgileri sizlerle paylaşalım. Ateşin denetimden çıkıp gittikçe büyümesine yangın denir. Yurdumuzda her 25 Eylülü izleyen hafta Yangın Haftası olarak değerlendirilir. Hafta süresince çeşitli yayın organları ile halka, okullarda öğrencilere yangının zararları anlatılır. Korunma yolları ve alınması gereken önlemler belirtilir. Yurdumuzda itfaiye örgütü kurulmadan önce Davud isimli biri Fransa'da gördüğü Didon denilen yangın tulumbasından esinlenerek, ilk yangın söndürme aracını yaptı. Tulumbayı taşıyan, yangını söndüren kişilere Tulumbacı denirdi. Her mahallenin tulumbacıları ayrı idi. Kentin bir yerinde yangın çıkınca, tulumbacılar, tulumbalarını sırtlarına alır, bağıra bağıra koşarak yangın yerine giderlerdi.

Ülkemizde ilk yangın söndürme örgütü 1914 yılında kuruldu. Yangın söndürme örgütüne İtfaiye, yangını söndüren görevlilere de İtfaiyeci denir...Yeni bilgilerle okulumuza döndük