ELMAAĞACI ANAOKULLARININ MEZUNİYE ÖRENİ ...

Anaokullarımızda 2008-2009 eğitim yılı 21 haziranda yapılan mezuniyet töreni ile sona erdi.Öğrencilerimizin  başarılı gösterileri aileler tarafından ayakta alkışlandı.Tüm öğrencilerimize ve katkısından dolayı Müzik ve ritim öğretmenimiz Funda hn. İngilizce dramalar için Zeynep teacher,dans gösterileri için Benan öğretmene,spor gösterileri için Master Kım Sang Hoon ve tüm öğretmenlerimize gönülden teşekkür ederiz.Sevinç ve gurur günümüzde bizlerle beraber konuklara sonsuz teşekkürler Diplomalarını alan ilköğretim okullarına gidecek hazırlık sınıfları öğrencilerine başarılar diliyoruz...Yolunuz açık olsun Çocuklar

ELMAAĞACI ANAOKULLARI BİNİCİLİK GRUBUNUN GÖSERİ VE MADALYA ÖRENİ ...

Anaokullarımızın  kış spor okulu kapsamında olan binicilik sporu yapan öğrencilerimiz ailelerinin katıldığı törenle atlı gösteriler sonunda madalyalarını aldılar ve okulumuza kupa kazandırdılar .Okulumuzun binicilik grubunu gönülden kutlluyoruz ..

ELMAAĞACI ANAOKULLARI 5-6 YAŞ ÖĞRENCİLERİNİN BOANİK BAHÇE GEZİSİ ...

Biz bugün harika bir botanik bahçe gezisi yaptık, ziraat mühendisi olan abla ile ağaçları ,çicekleri değişik bitkileri yakından tanıdık,kazları besledik, geniş çim bahçede oyunlar oynadık ve piknik yaptık.Sizlere de kısaca bahçe hakkında bilgiler verelim Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi  Halen 2000 tür kadar bitki çeşidine sahip ve sürekli yeni bitkiler eklenmekte, ülkemizin yabani ya da endemik bitkileri üretilmekte ve bitki sayısının çeşitlenmesi için yoğun emek harcanan bahçede süs bitkilerinin yanısıra ender türde soğanlı bitkiler, zor koşullar altında yetişen bitkileri barındıran kaya bahçesi, bataklık bahçesi, Türkiye de ve dünyada yetişen değişik ağaçlar, çok çeşitli türde meşe fidanları, sebze ve meyve bahçesi, arılık, çitli bahçe, göletler, çürütme istasyonu ve yeşil alanlar mevcut herkes bu güzel alanı mutlaka görmeli ve gezmeli diyoruz…

ELMAAĞACI ANAOKULLARI 6 YAŞ SINIFLARININ II. PROJE SUNUMU YAPILDI...

Anaokularımızın 6 yaş hazirlık sınıfları bugün örnek bir çalışma daha gerçekleştirdi.Eğitim Programının parçası olan PROJE TABANLİ EĞİTİM 'in II.dönem çalışması olan ULU ÖNDER ATATÜRK konulu proje sunumunu tüm ailelerinin katılımı ile yaşadık.Projelerin hazırlanmasında öğrencilerimize destek olan tüm ailelerimize , sunum çalışmalarında emeği geçen tüm öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz..Sunumdaki başarılarından dolayı öğrencilerimizi tebrik ediyoruz..

ELMAAĞACI ANAOKULLARININ ÜZÜN SANA GALERİSİNDE FOOĞRAF SERGİSİ...

Kurumumuz anaokulları arasında yine bir ilki yaşattı. Değerli Resim sanat öğretmeniz Ercan VURAL eşliğinde 6 yaş hazırlık sınıflarımız kendi fotoğraf makineleri ile Büyükada gezisinde foto safari yöntemi ile fotoğraf çektiler .Bu fotoğraflar 23 mayısta ’’Çocuk Gözüyle Büyükada’dan İzler’’adıyla  SUADİYE TÜZÜN SANAT GALERİSİ’nde ailelerin ve sanat severlerin görmesi için sergilenmiştir.Yine bu sergide 5 yaş sınıflarının yaratıcı sanat çalışmalarından örnekleri görebilirsiniz.Fotoğraf Sergimizin gerçekleştirilmesinde katkısı olan TÜZÜN SANAT GALERİSİ sahibi Dilek TÜZÜN hanıma çok teşekkür ederiz.Ercan öğretmenimizi ve öğrencilerimizi gönülden kutluyoruz.  Sergimize herkes davetlidir.

ELMAAĞACI ANAOKULLARI 5 YAŞ SINIFLARININ '' PROJE SUNUMU ''... an

Kurumumuzda bu hafta  II.dönem proje sunumu yapıldı 5 yaş sınıfları öğrencilerimiz projeleri ile anaokullarında bir ilk yaşattılar proje konularını İngilizce gerçekleştirdiler. Yabancı dil konusundaki başarılarını ailelerle ve konuklarla paylaşan öğrencilerimizi tebrik ederken sunumu hazırlayan İngilizce öğretmenlerimiz Zeynep ve Begüm teacher sizlere çok teşekkür ediyoruz.Sunum çalışmalarına destek olan 5 yaş sınıf öğretmenleri Hava,Özlem,Sonnur,Yezdan öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz .Katılan tüm ailelere en içten duygularla teşekkür ediyoruz. Yönetim kadromuzun, Öğretmenlerimizin ve sevgili öğrencilerimizin gerçekleştirdiği bu çalışmaların birçok anaokuluna örnek olacağına inanıyoruz.

SUADİYE ELMAAĞACI 5 VE 6 YAŞ SINIFLARININ RESİM ÇALIŞMASI... ans.

Okulumuzda Faber Castel firmasının düzenlediği resim şenliği yaptık.

ELMAAĞACI ANAOKULLARININ KÜÇÜK A BİNİCİLERİ ... y

Anaokullarımızın at binicilik grubu madalya törenine hazırlanıyor.

SUADİYE ELMAAĞACI ANAOKULUNDA ''SÜAŞ'AN SÜ İÇELİM ANİMASYONU...

Bugün okulumuza Sütaş sütten abiler ve ablalar geldi.bize sütaş ineklerinin resimlerle anlattı sonra oyunlar oynadık inek maskeleri yaptık.ve sütün sağlığımız için önemini anladık ve süt içtik.

ELMAAĞACI ANAOKULLARINDA 23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI KULAMASI... ans.

Okulumuzda 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramını çoşku ile kutladık. Şarkılar, şiirler,danslarla kutlanan bayrama ailelerimizde katıldı.23 nisan kutlu olsun -Sevinin çocuklar -Öğünün büyükler

SUADİYE ELMAAĞACI 6 YAŞ SINIFLARININ FOO SAFARİ GEZİSİ...

İstanbul Adalarından olan büyükada  yaklaşık 7 yüzyıllık Bizans döneminde manastırlarıyla ün kazanmıştır. Türklerin yanısıra yabancılar da Ada'ya rağbet etmiş ve köşkler, konaklar, oteller dönemin mimari uslubu yansıtan binalar, kiliseler ve cami yapılmıştır. 1861’de Padişah Abdülaziz döneminde İstanbul'da kurulan ilk üç belediye dairesinden biri Ada'ya yazlığa gelen Türklerde çoğalma olmuştur. 1984 yılında SİT alanı olarak kabul edilen Büyükada İstanbul'un en seçkin yerlerinden biri olma özelliğini korumaktadır.                             
 Bu özellikleri taşıyan adaya resim sanat hocamız Ercan öğretmenin ve 6 yaş öğrencileri ile planladığı Foto safari  gezisi  yapıldı. Öğrencilerin ve öğretmenlerin  heyecanla ilgiyle katıldığı foto safaride çevre gezisi yapıldı ,fotoğraflar çekildi, Ada sakinleri ve turistlerle ile sohbet edildi ,farklı ve eğlenceli bir gün yaşandı.Öğrencilerimizin çektiği fotoğraflar çok yakında fotoğraf sergimizle sizlere sunulacaktır.
 

SUADİYE ELMAAĞACI 6 YAŞ SINIFLARININ HAPKİ-DO SPOR GÖSERİSİ... a

Hocamız Dünya Hapki-Do Federasyonu başkanı Master Kım Sang HOON yönetimde düzenlenen Türkiye Hapki-Do şampiyonasında  6yaş sınıfları öğrencilerimiz özel gösteri yaptı.Türkiyenin farklı illerinden gelen 8yaş ve 22yaş arası sporcular madalya için yarıştılar.Bizler onları ilgiyle izledik ve ailelerinde izleyici olarak  katıldığı şampiyonada ülkemizde  tek ve ilk hapki-do sporu yapan Elmaağacı Anaokulları öğrencileri olarak başarı belgesi aldık.

SUADİYE ELMAAĞACI 5 VE 6 YAŞ SINIFLARININ UZAGÖZLEMEVİ GEZİSİ...

Okulumuzun 6 yaş hazırlık sınıfı öğrencileri ve 5 yaş öğrencileri gökyüzü ve uzay konusuna destek olarak  özel Eyüboğlu Okulları Çamlıca kampüsüne uzay gözlem evine gittiler,  Gözlemevinde astronomi ve uzay bilimleri görevlisinin sorumluluğunda önce uzayla ilgili kısa film izleyip  bilgi aldılar daha sonra teleskoplarla gezegenleri ve güneşi incelediler ve yeni bilgilerle okulumuza döndüler .

SUADİYE ELMAAĞACI; DEVRİM ERBİL'İN RESİM SERGİSİNDE... m >p

Okulumuzun hazırlık sınıfı öğrencileri çağdaş ressam Devrim Erbil’in İstanbul adlı resim sergi sergisine gittiler ve ünlü ressamla tanışıp resim sanatı ve resimleri hakkında bilgi aldılar. 
Devrim Erbil:Kent ve doğa görünümlerini soyutlamacı özellikler içinde çizgisel bir üslupla yorumlayan Devrim Erbil'in son dönem İstanbul resimlerinden oluşan " İstanbul - Renk – Ritm " adlı sergisi sanatseverlerin beğenisine sundu.Çağını yaşayan bir ressam olarak Devrim Erbil, kendi tarihi içine gizlenmiş çağdaş bir İstanbul masalı anlatıyor.
 

SUADİYE ELMAAĞACINDA '' ÇILGIN SAÇ '' PARİSİ YAPIK... m >

Biz bugün çok eğlendik.öğretmenimiz hepimizin saçlarını çok komik yaptı.değişik saç  modelleri.müzik,dans pastalar harika bir gün geçirdik..

ELMAAĞACI ANAOKULLARI 5-6 YAŞ ÖĞRENCİLERİNİN ''ÜNİVERSİE'' GEZİSİ ...

Okulumuzun 5yaş ve 6yaş öğrencileri bugün sanat içerikli gezi yaptık.Biz önce GALERİ TÜZÜN SANAT GALERİSİ resim sergisine gittik.sonra MARMARA ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ'ne gittik orada resim,heykel,müzik bölümlerini gördük.

ELMAAĞACI ANAOKULLARI 2009-2010 EĞİİM YILI HAZIRLIK SINIFLARI ANIIM GÜNÜ...

Anaokullarımızın (6 yaş) Hazırlık Sınıflarının 2009-2010 yılı Eğitim ve Etkinlik programı (5 yaş) sınıfı öğrenci ailelerine yapıldı.Eğitim ve Etkinlik programı tanıtım toplantısına katılan tüm ailelere çok teşekkür ederiz...

SUADİYE ELMAAĞACINDA KOSÜM PARİSİ... dire

Bugün okulumuzda çeşit,çeşit kostümler,müzik,dans ,çok sevdiğimiz kurabiye ve pasta dolu harika bir gün yaşadık.

SUADİYE ELMAAĞACI SİNEMA ''NİKO'' GEZİSİ...

Niko Yıldızlara Yolculuk sinema filmi harikaydı hepimiz çok beğendik...

ELMAAĞACI ANAOKULLARI 5 YAŞ SINIFLARI ''ÜLKELER VE KÜLÜRLER'' PROJE SUNUMU ...

Okulumuzun BİLEŞİK EĞİTİM MODELİ Programının parçası olan PROJE TABANLİ EĞİTİM 'in bir örneğini 5 yaş sınıfları ailelerinin katılımı ile yaşadık.Emeği için öğretmenlerimize ve yoğun ilgisi için ailelerimize çok teşekkür ederiz..Başarılı öğrencilerimizi tebrik eder sevgiyle öperiz.

SUADİYE ELMAĞACI ANAOKULUNA ''PAFİN GEZİCİ KİABEVİ'' GELDİ... an

Gezici Kitabevi Pafin Okulumuzdaydı!“ Bir otobüs hayal ettik.. Kitaplar taşısın, onları farklı kahramanlarla tanıştırsın Türkiye’nin çocuklar için ilk Gezici Kitabevi olan“Deniz Papağanı Pafin” in “Her çocuk okumalıdır” fikrinden yola çıkılarak oluşturulmuş bu değişik kitabevi,  10 Şubat günü okulumuzdaydı. Pafin otobüsüyle karşılaşan öğrencilerimiz  kitabevini ziyaret ederek  kitap aldılar. Sınıflarımız  kitaplarla renklendi.

SUADİYE ELMAAĞACI 6 YAŞ SINIFININ BİLİM MERKEZİ GEZİSİ.. m

Bugün Bilim Merkezi Vakfı ile İTÜ'nün ortak işletmesi olan Deneme Bilim Merkezine gittik  Bilim, teknoloji, yaşayan gezegen, alanlarında en son gelişmeleri, etkileşimli gösteri birimlerini  deneylerle asistan abiler tarafından anlatılan  Bilim Merkezinde  yaşayarak  deneyerek birçok bilgiyi öğrendik.

SUADİYE ELMAAĞACI ANAOKULUNUN OYUNCAK MÜZESİ GEZİSİ... m >p

Oyuncakların dünyasına yolculuk yaptık.Dünyanın değişik ülkelerinden oyuncaklarında sergilendiği müzede keyifli gün yaşadı.

SUADİYE ELMAAĞACI ANAOKULDA KARNE HEYECANI...

1Eylülde başlayan eğitim öğretim süreci karnelerin verilmesi ile 23 ocakta 1.dönemi tamamladı.II.Dönem için oynayarak öğrenmeye etkinlikler ve gezilerle eğlenmeye devam edeceğiz.

ELMA AĞACI ANAOKULLARI HAPKİDO SPOR AKIMI...

Anaokullarımızda Mini-Do spor dersleri hocamız Master KIM SANGHOON’ nun Kore’de 5 Yaş ve 6 Yaş çocuklarımız için özel hazırlattığı spor kıyafetler okulumuza geldi. Bu özel kıyafetleri çocuklarımız Mini-Do.

SUADİYE ELMAAĞACI 6 YAŞ SINIFININ ''SALVADOR DALİ'' GEZİSİ... ans

SUADİYE ELMAAĞACI 6 YAŞ AYÇİCEK SINIFININ 'DÜŞÜNME BECERİLERİ' DERSİ ...

Bugün Düşünme Becerileri dersimizde  masa saatı ve duvar saati arasındaki farkları ve benzerlikleri bulmak çok eğlenceli ve şaşırtıcı idi. farklılıkları ve benzerlikleri bulmak için bakın nasıl yarış yaptık..

YENİ YIL KULAMASI YAPIK.HOŞGELDİN! 2009...

Öğrenci Etüt ve Eğitim Merkezinde öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle  yeni yılın gelişini kutladık.Yeni yılınız kutlu olsun.

ELMAAĞACI ANAOKULLARINDA ''OKUMA-YAZMA'' KONULU HİZME İÇİ EĞİİM...

SUADİYE ELMAAĞACI 6 YAŞ AYÇİCEK SINIFI ''BUZ PAENİ'' YAPI... an

Biz  bugün çok heyecanlı gün geçirdik. Önce Zeynep teacher bize buz pateni sporunu anlattı.sonra buz pistine gittik. Buz pateni hocalarımızla kaydık ve harika bir gün geçirdik.

SUADİYE ELMAAĞACI 6 YAŞ AYÇİCEK SINIFINDA DOĞAMIZ BİKİ ve HAYVANLAR ...

Biz hafta bitki çeşitlerini,bitkinin bölümlerini ve hayvan çeşitleri ve hayvanların yaşamları hakkında bilgiler öğrendik.

SUADİYE ELMAAĞACINDA ÜRK MALLARI HAFASINI KULADIK... m >

Öğretmenlerimiz ve  annelerimizin katkıları ile okulumuzda Türk kültürüne ait eşyalardan standlar hazırladık. Türk kültüründen,markalarından oluşan panolar hazırladık.Şiir ve şarkılar ezberledik .Kısaca öğrendik, eğlendik, yedik, içtik harika bir gün yaşadık...

SUADİYE ve KÜÇÜKYALI 5 YAŞ SINIFLARI ELMAAĞACI CAN-MED (KULAK BURUN BOĞAZ) SAĞLIK MERKEZİNDE...

Öğretmenlerimizle heyecanlı birgün yaşadık.CAN-MED SAĞLIK MERKEZİNDE  ''Op.Dr Yusuf CAN '' Bey önce sağlığımızı  koruma konusunda önemli bilgiler anlattı ve Öğretmenlerimizi ve bizi muayene etti,sağlıklı olduğumuz için bizleri ödüllendirdi.    

Dr.Yusuf CAN Beye Teşekkür ederek sağlık merkezinden ayrıldık.
 

SUADİYE ELMAAĞACI 6 YAŞ SINIFI KİAP ŞENLİĞİNE Gİİ... m

Çocuk kitapları yayınevleri ve Özel çevre okullarının ortak olarak düzenlediği çocuk kitapları şenliğine gittik ve çevre okullarının yeni kütüphanesini gezdik.

SUADİYE ELMAAĞACINDA 5 VE 6 YAŞ SINIFLARI ÜLKELERİ ANIYALIM DERSİNDE...

Okulumuzda bu ay ülkeleri tanıyalım dersinde Hindistanı tanıdık.Coğrafyasını ,kültürel zenginliklerini öğrendik.Menekşe sınıfı,Gelincik sınıfı ,Ayçicek sınıfı öğretmenlerimiz Hindistan'ın yerel kıyafetlerini giydiler ve Hint müzikleri eşliğinde birlikte dans ettik.

SUADİYE ELMAAĞACINDA DİŞ SAĞLIĞI ... direc

Okulumuzda heyecanlı ve eğlenceli birgün yaşadık.DİŞ HEKİMİ CEM SERDAR TUNABOYLU abiyi süpriz şakalarla karşıladık.Önce sağlıklı dişler nasıl olur bilgiler öğrendik sonra diş muayenesi ve sağlıklı dişlerimiz için hediyeler aldık.    DİŞ HEKİMİ CEM SERDAR TUNABOYLU   abimize çok  çok teşekkür ederiz.

SUADİYE ELMAAĞACINDA ÖĞREMENLER GÜNÜ... di

Öğretmen,
Gelecek nesillerin bilgi kaynağıdır
Ve sevgi kaynağıdır
Elmaağacı Anaokullarının çok değerli öğretmenleri ''Öğretmenler gününüz kutlu olsun''Hepimiz sizleri çoook seviyoruz..
 

SUADİYE ELMAAĞACI ANAOKULUNDA DÜNYA GÖZ HASANESİ... m >pa

KURUMUMUZ VE DÜNYA GÖZ HASTANESİ ANLAŞMASI SONUCU OKULUMUZDA GÖZ SAĞLIĞIMIZI KORUMAK AMACIYLA TARAMA YAPILDI..OKULUMUZA GELEN DOKTORLARA SÜPRİZ YAPTIK. 6 YAŞ SINIFLARI ONLARI ŞAŞI GÖZ MASKELERİ İLE KARŞILADI.   5YAŞ SINIFLARI İSE KIZLAR HEMŞİRE ,ERKEKLER DOKTOR KIYAFETLERİ İLE KARŞILADI .ÇOK EĞLENCELİ BİR GÜN YAŞADIK...

SUADİYE ŞUBEMİZDE 5 YAŞ MENEKŞE SINIFINDA SANA EKİNLİĞİ ... ans

Öğretmenimizin çizmiş olduğu palyaço resminin içini kağıtlarla dolduk.Renkli kıyafetler giydirdik ve eline rengarenk balonlar yaptık..İşte bizim baloncu palyaçomuz.

SUADİYE ŞUBEMİZİN BAHÇESİNDE SONBAHAR... di

Okulumuzun bahçesinde sonbaharın güneşli bir günü...

SUADİYE ELMA AĞACI KIŞ OKULUNDA BİNİCİLİK AKIMI... d

Okulumuzun minik binicileri atlar hakkında genel bilgi aldılar.Daha kapalı manejde binicilik eğitimi için .çalışmalara başladılar.

10 KASIM SABAHI AAMIZI ANDIK... direc len

Okulumuzun bahçesinde saat dokuzu beş geçe toplandık. Saygı duruşu yaptık ve istiklal marşımızı söyledik.
Bizler geleceğin büyükleri  ''ATAM İZİNDEYİZ''
 

6 YAŞ OYUN HAREKE (2) direc lenders only<

DERSİMİZDE BALONU DÜŞÜRMEDEN DANS ETTİK BU EĞLENCELİ OYUNDA SİBEL ÖĞRETMENİMİZ VE BİZ…

6 YAŞ OYUN HAREKE (1) direc lenders only<

DERSİNDE RENKLİ PARAŞÜTÜN DELİĞİNDEN TOPU DÜŞÜRMEYE ÇALIŞTIK. VE BAŞARDIK…

ELMA AĞACI REHBERLİK BÖLÜMÜ direc lenders

OKUL REHBERLİK UZMANIMIZ PSİKOLOG EDA GÖKDUMAN’LA 5 YAŞ VE 6 YAŞ SINIFLARI GRUP VE BİREYSEL  ÇALIŞMALARIMIZ…

5 YAŞ YARAICILIK VE SANA direc lenders o

AYAK PARMAKLARIMIZLA RESİM  FIRÇASINI KULLANARAK SULU BOYA ÇALIŞMASI YAPTIK …

5 YAŞ VE 6YAŞ OKULUMUZDA YEMEK SAAİ direc

5 ve 6 YAŞ RESİM SANA EKİNLİĞİ direc len

ERCAN VURAL ÖĞRETMENİMİZLE RESİM SANAT DERSLERİMİZ…

5 ve 6 YAŞ İNGİLİZCE DİL EKİNLİKLERİ direc

5 YAŞ VE 6 YAŞ SINIFLARI ZEYNEP TEACHER ‘LA İNGİLİZCE ÖĞRENİYORUZ…

5 ve 6 YAŞ MİNİDO SPOR EKİNLİĞİ direc len

KIM SANG HOON MASTER İLE MİNİDO SPOR DERSİMİZ…

5 YAŞ SARANÇ EKİNLİĞİ direc lenders only

ADEM YAVUZ KURT HOCAMIZLA SATRANÇ DERSLERİMİZ…

5 YAŞ SANA EKİNLİĞİ direc lenders only

RENKLİ KARTONLARDAN KESTİĞİMİZ DAİRELERDEN SINIFIMIZIN DUVARINA SEVİMLİ TIRTILLAR YAPTIK…

5 YAŞ OKUMA-YAZMA HAZIRLIK direc lenders o

BİZ ÇİZGİ ÇALIŞMALARINI EĞRİ ÇİZGİLER ÜZERİNDEN BİSİKLET KULLANARAK-HELOZON ÇİZGİLERİ RENKLİ KUMDA YAPARAK-DERGİLERİMİZDEKİ ÇİZGİLERİ BİRLEŞTİREREK-VEYA VUCUDUMUZLA ÇİZGİ ÇEŞİTLERİNİ CANLANDIRARAK ÖĞRENİYORUZ…